הבלוג

הורות לילד עם הפרעת קשב וריכוז – הבנת התקפי זעם

פורסם בתאריך: 12.08.23

 

היי הורים יקרים!


כולנו יודעים שכל הורות מגיעה עם מערך אתגרים הייחודי לה, אך כאשר יש לכם ילד עם הפרעת קשב, הבנת ההתפרצויות הרגשיות שלו יכולה לפעמים להרגיש כמו לפתור חידה מורכבת. מהם הרגעים האלה שבהם ילדכם מתפרץ בזעם וכיצד תוכלו לנווט ביניהם באמפתיה ותמיכה.

הנה כמה אסטרטגיות עבורכם שתוכלו לנסות:

 

 • הישארו רגועים ומרוכזים:
  כאשר ילדכם נמצא בעיצומו של התקף זעם, חשוב לשמור על הרגשות שלכם בשליטה. קחו נשימה עמוקה והזכירו לעצמכם שהתקפי זעם הם חלק מהמאבק שלהם לבטא את עצמם ביעילות.

 •  צרו מרחב בטוח:
  מצאו אזור שקט ונוח שבו תוכלו לאפשר לכם ולילדכם קצת פרטיות. מרחב בטוח זה יסייע בהפחתת הסחות דעת חיצוניות ויאפשר תקשורת טובה יותר.

 

 • אמתו את רגשותיהם:|
  במהלך התקף הזעם, ילדכם עשוי להיות המום מרגשות עזים. אמתו את רגשותיהם על ידי הכרה בתסכול, בכעס או בעצב שלהם. תנו להם לדעת שזה בסדר להרגיש מוטרד, אבל גם עזרו להם להבין שצריך לנהל את ההתנהגות שלהם כראוי.

 

 • השתמשו בשפה פשוטה וברורה:
  שמרו על הוראות והסברים פשוטים ותמציתיים. השתמשו בשפה המתאימה לגיל כדי לעזור לילדכם להבין מה אתם מצפים ממנו מבחינת התנהגות.

 

 • עודדו ביטוי עצמי:
  לאחר שהתקף הזעם נרגע, צרו מרחב בטוח עבור ילדכם בו יוכל לבטא את רגשותיו. עודדו אותם להשתמש במילים כדי לתאר מה הרגיז אותם ולמה. הקשבה פעילה ושאלות פתוחות יכולות לעזור להקל על תהליך זה.

 

 • שתפו פעולה בפתרון בעיות:
  ערבבו את ילדכם בדיונים על פתרון בעיות. חקרו יחד דרכים חלופיות להתמודד עם מצבים קשים בעתיד. גישה שיתופית זו מעצימה את ילדכם ומקדמת תחושת בעלות בניהול הרגשות שלהם.

 

 • חפשו תמיכה מקצועית במידת הצורך:
  אם התקפי הזעם של ילדכם נמשכים או מתגברים, שקלו לפנות לאיש מקצוע, כגון מטפל או יועץ, המתמחה בהפרעות קשב וריכוז. הם יכולים לספק אסטרטגיות נוספות המותאמות לצרכי ילדכם.

 

ההורות היא מסע שכולו עליות ומורדות, וזה טבעי להתמודד עם אתגרים בדרך.
על ידי גישה להתקפי זעם בסבלנות, הבנה ותקשורת יעילה, תוכלו לעזור לילדכם עם הפרעת קשב ללמוד דרכים בריאות יותר לבטא את עצמם ולנהל את רגשותיהם.

אתם עושים עבודה מדהימה, הורים! ביחד, נוכל ליצור סביבה מטפחת ותומכת עבור הילדים המדהימים שלכם.
שתפו את החוויות והטיפים שלכם בתגובות למטה.

 

רונית גויכמן

מאמנת אישית מוסמכת מכון
אדלר, בוגרת התמחות
באימון אישי וליווי הורים
לילדי קש"ר בשיטתECC
ובוגרת תכנית התמחות
באימון אישי ומשפחתי
לבעלי הפרעות קשב
AD(H)D אוניברסיטת
.בר-אילן

לקבלת תוכן נוסף,
הצטרפו לניוזלטר

לשיתוף הכתבה

השארת תגובה

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם

דילוג לתוכן