הבלוג

טיפוח הקשר עם ילדי הקש"ר – למה זה כ"כ חשוב?

פורסם בתאריך: 28.03.24

כהורים, אחת המתנות המשמעותיות ביותר שאנו יכולים לתת לילדים שלנו ולעצמנו היא מערכת יחסים חזקה ואוהבת.
כאשר מדובר בילדים בעלי הפרעת קשב, טיפוח הקשר הזה הופך לחיוני עוד יותר.

וזה חשוב כי?

1️⃣ בניית אמון:
יצירת קשר עמוק המבוסס על אמון חיונית עבור ילדים עם ADHD. כאשר הם מרגישים בטוחים ומוערכים במערכת היחסים שלהם איתנו, הם נוטים יותר לפתח ביטחון עצמי, הערכה עצמית וחוסן.

2️⃣ תקשורת אפקטיבית:
תקשורת פתוחה ויעילה היא אבן היסוד של כל מערכת יחסים בריאה. על ידי הקשבה קשובה, אימות רגשותיהם והבעת עצמנו באמפתיה, אנו יוצרים סביבה שבה ילדינו מרגישים שמעו ומבינים אותם.

3️⃣ ויסות רגשי:
ילדים עם ADHD נאבקים לעתים קרובות עם ויסות רגשי. על ידי שמירה על מערכת יחסים חזקה, נוכל לעזור להם לנווט ברגשותיהם ולפתח אסטרטגיות התמודדות בריאות. התמיכה וההכוונה שלנו מספקים להם מרחב בטוח להביע את רגשותיהם.

4️⃣ חיזוק קשרים:
השתתפות בפעילות משותפת מחזקת את הקשר בין הורה לילד. מצא תחומי עניין ותחביבים משותפים ששניכם נהנים מהם. בין אם מדובר במשחקים, יציאה לטיולים או פשוט בילוי זמן איכות, חוויות אלו יוצרות זיכרונות מתמשכים ומחזקות את הקשר.

5️⃣ משמעת חיובית:
משמעת היא לא ענישה אלא ללמד ולהנחות את ילדינו. באמצעות קשר חזק בין הורה לילד, נוכל לבסס ציפיות, גבולות והשלכות ברורים תוך התמקדות בחיזוק ועידוד חיוביים.

6️⃣ השפעה לכל החיים:
מערכת היחסים שאנו בונים עם ילדינו מציבה את הבסיס למערכות היחסים העתידיות שלהם ולרווחתם הכללית. על ידי יצירת מודל של תקשורת בריאה, אמפתיה וכבוד, אנו מציידים אותם במיומנויות חיוניות שהם ישאו בבגרות. 

זכרו, טיפוח הקשר בין הורה לילד הוא מסע מתמשך. זה דורש סבלנות, הבנה ואהבה ללא תנאי. אמצו את החוזקות והאתגרים הייחודיים של ילדכם עם הפרעת קשב וריכוז, ותנו למערכת היחסים שלכם להיות אור מנחה בדרכם לצמיחה והצלחה. 

אני מזמינה אתכם להעז לצעוד צעד אחד קטן שיכול להביא לתחילתו של שינוי גדול.

רונית גויכמן

מאמנת אישית מוסמכת מכון
אדלר, בוגרת התמחות
באימון אישי וליווי הורים
לילדי קש"ר בשיטתECC
ובוגרת תכנית התמחות
באימון אישי ומשפחתי
לבעלי הפרעות קשב
AD(H)D אוניברסיטת
.בר-אילן

לקבלת תוכן נוסף,
הצטרפו לניוזלטר

לשיתוף הכתבה

השארת תגובה

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם

דילוג לתוכן