הבלוג

מי היא הכלבה לייקה ואיך היא קשורה להפרעת הקשב 🐶

פורסם בתאריך: 28.03.24

"בואי, נוסעים לאמץ כלב" 🐶
אבא שלי ואני, ילדה בכיתה ג', נסענו לבחור כלב לאימוץ.
בחרתי את הכלבה שכבר הגיבה לשם: לייקה ולמי שלא יודע, לייקה הייתה הכלבה הראשונה שטסה לחלל 😊

ההורים שלי אמנם לא ידעו דבר על הפרעת קשב, אבל באינטואיציה שלהם הם כן ידעו שהכלבה לייקה תעזור לילדה הקטנה בכיתה ג' שלא היה לה קל.
מאז, תמיד הייתה לנו במשפחה חברה נוספת, חברה פרוותית הולכת על ארבע. 🐶

איך הוספת כלב למשפחה עוזרת כל כך לילדים בכלל וילדי קש"ר בפרט, הנה כמה נקודות:

 1. אהבה ותמיכה ללא תנאי🐾
  כלבים ידועים באהבתם ובנאמנותם הבלתי מותנית. לילדי קש"ר,  אשר לעיתים עלולים להרגיש מוצפים או שונים, הכלב כבן לוויה קבוע מספק תחושה ייחודית של אהבה ללא תנאי ותמיכה.
 2. הפחתת מתח וחרדה🐾
  אינטראקציה עם כלבים הוכחה כמפחיתה את רמות הלחץ והחרדה. עבור ילדי הקש"ר, אשר לעיתים חווים רגשות מוגברים, הבילוי עם הכלב מהווה חוויה מרגיעה.
 3. מיקוד ואחריות משופרים🐾
  טיפול בכלב דורש שגרה ואחריות. זה יכול להועיל מאוד לילדי הקש"ר, כי הוא עוזר להם לפתח שגרה מובנית ומסייע להם ללמוד כיצד לנהל את הזמן ואת המשימות שלהם.
 4. פעילות גופנית וזמן חוץ🐾
  כלבים זקוקים לפעילות גופנית קבועה, והוצאתם לטיולים או משחק בחוץ יכולה לעודד את ילדי הקש"ר לעסוק בפעילות גופנית. זה לא רק מקדם בריאות טובה יותר אלא גם עוזר לתעל את האנרגיה שלהם בצורה בונה.
 5. פיתוח מיומנויות חברתיות🐾
  טיפול בכלב משפר את הכישורים החברתיים של הילד כאשר הוא לומד לתקשר עם ולהבין את צרכי חיית המחמד שלו. בנוסף, הליכה עם הכלב מספקת הזדמנויות לאינטראקציות חברתיות עם בעלי כלבים אחרים ושכנים.
 6. בדידות מופחתת🐾
  ילדי קש"ר עלולים לפעמים להרגיש מבודדים או להתקשות באינטראקציות חברתיות. הכלב מציע תחושת חברות, ומפחית את תחושות הבדידות.
 7. אמפתיה משופרת וויסות רגשי🐾
  אינטראקציה עם כלב מלמדת ילדים אמפתיה, כאשר הם לומדים לזהות ולהגיב לרגשות חיית המחמד שלהם. בנוסף, הנוכחות המרגיעה של כלב עוזרת לילדי הקש"ר לווסת את רגשותיהם.
 8. הערכה עצמית מוגברת🐾
  טיפול מוצלח בכלב וצפייה באושר של חיית המחמד שלו מגביר את ההערכה העצמית ותחושת ההישג.

הורים יקרים 🐶

אם חשבתם על הרעיון להוסיף חבר פרוותי למשפחה שלכם, זכרו שגידול כלב יכול להיות חוויה מעשירה וחיובית לילדי הקש"ר. תהנו מהאהבה, השמחה והלמידה שמגיעים עם הקשר היפה הזה ביניכן לבין החבר החדש בעל ארבע הרגליים.

זכרו, הכנסת כלב למשפחה היא מחויבות משמעותית, וחיוני לקחת בחשבון את הצרכים הספציפיים של כלל חברי המשפחה. אמנם כלב מביא יתרונות רבים, אך חיוני לספק הכשרה וטיפול נאותים כדי להבטיח מערכת יחסים הרמונית.

"יותר מהכל, כשהביטחון העצמי שלך נמצא בשיא השפל, כשאתה מרגיש חבוט, הכלב שלך ידחוף את האף שלו ליד שלך ויגיד לך, בתקיפות ורגישות, איזה בן אדם טוב אתה באמת"
(ג'ולי מיירסון – סופרת)

רונית גויכמן

מאמנת אישית מוסמכת מכון
אדלר, בוגרת התמחות
באימון אישי וליווי הורים
לילדי קש"ר בשיטתECC
ובוגרת תכנית התמחות
באימון אישי ומשפחתי
לבעלי הפרעות קשב
AD(H)D אוניברסיטת
.בר-אילן

לקבלת תוכן נוסף,
הצטרפו לניוזלטר

לשיתוף הכתבה

השארת תגובה

כתבות נוספות שיכולות לעניין אתכם

דילוג לתוכן